Když duše promlouvá

Kniha, která odnáší staré, aby mohlo přijít nové.

Poznejte knihu, která odnáší staré, aby mohlo přijít nové. Pohladí na duši každého, kdo chce naslouchat nejen své mysli, ale i své duši a svému srdci. Pomůže vám učinit první krok do neznáma, i když teď máte pocit, že si s ním vůbec nevíte rady. Poskytne vám inspiraci, jak vystoupit z vlastního stínu a vydat se odvážně, s náručí plnou neděje, svojí osobitou životní cestou. V celém procesu vaší proměny vám bude přítelem a průvodcem, který ve vás vždy rozdmýchá odvahu kráčet cestou svého srdce a překonat nelehké období změn. Nechte promlouvat svoji duši a naučte se jí naslouchat. Klíč k otevření svého svobodného a naplněného života máte právě teď ve svých rukách, tak se ho pojďme společně naučit používat. Jestliže ve svém nitru cítíme zmatek, na chvíli se zastavme a zaposlouchejme do hlasu svého srdce. Jen to nám totiž ukáže tu jedinou správnou cestu, kterou se máme dál vydat.


S čím vám kniha pomůže a co se díky ní naučíte?

být sami sebou ve své jedinečnosti

naslouchat svému nitru a řídit se intuicí

milovat život a vědomě tvořit přítomný okamžik

otevřít beze strachu své srdce novým možnostem

převzít odpovědnost za svůj život a umět se sami za sebe vždy postavit

a mnoho dalšího 


O čem v knize píšu?

O životě, nalézání sebe sama a o odvaze vykročit na cestu, po které chceme sami kráčet. Rovněž o tom, proč a jak říci změnám ve svém životě ano a nehledat důvody, proč ne. Také o tom, že i když se tomu někdy zdráháme uvěřit, jsme to právě a jen my, kdo může od základů změnit náš život.

Pod tíhou nejrůznějších životních událostí a vlivem lidí v našem okolí někdy zcela zapomeneme na to, kým vlastně jsme. Ve snaze nikomu neublížit pak ve výsledku nejvíc ubližujeme sami sobě tím, že žijeme životy podle přání a očekávání druhých. Připadáme si jako těla bez duše, neboť nemůžeme nalézt uspokojení z vlastního života, a tak nějak bezcílně bloumáme tmou, doufajíc, že se jednou něco změní a my budeme šťastní.

Kniha se může stát vaším láskyplným průvodcem na cestě k sobě samým a ukázat vám, že život dokáže být plný zázraků.

V knize nedávám žádný konkrétní návod, jak věci dělat či nedělat. Skrze řádky a tematické fotografie zprostředkovávám možnost dojít zpět ke svému nitru, abyste mohli naslouchat svému srdci, které vás už dál samo povede tou nejlepší cestou.


Srdce s námi nediskutuje a neprobírá pro a proti jednotlivých variant, jen láskyplně sdělí své poselství a nechá na nás, ať se sami rozhodneme, co bude dál.


Komu bude kniha blízká? 

Knihu jsem pojala jako pohlazení na duši, které má dodat odvahu každému, kdo ve svém životě cítí potřebu změny. Může jít o nový začátek, překonání překážek, zdolání nemoci či jinou životní výzvu, v níž se cítíte ztracení a ze které hledáte cestu ven.

Je tedy určena všem, kteří se chtějí posunout blíže ke svému nitru a tím učinit ten nejdůležitější krok k proměně svého světa. Krok, kterým je rozhodnutí nějakou změnu ve svém životě vůbec přivítat. Dále je určena těm, kteří mají rádi fotografie zachycující obyčejné věci v jejich neobyčejnosti. A v neposlední řadě každému, kdo si rád prolistuje knihu nahlížející na život tak trochu jinak, než jsme mnohdy zvyklí.


Vnitřní klid, který cítíme, nám dodává důvěru v celý proces a my nemáme žádné pochybnosti o tom, co učinit jako další krok.


Co mě motivovalo k napsání knihy? 

Sama jsem si v životě vyzkoušela, jaké to je, když chceme dělat věci jinak, než se od nás očekává, a jak komplikovaná může taková životní změna a nalezení svého pravého já, být, pokud podlehneme iluzi, že když děláme věci jinak, než si představují ostatní, je to špatně.

Proto také vím, jak osvěžující může být možnost utřídit si v klidu myšlenky a podívat se na vše tak nějak z jiného úhlu pohledu. V tichosti, pokoře a touze být konečně sám sebou. Ne jenom teoreticky a vnitřně, ale i navenek, se vším, co se s tím pojí.

A protože v době, kdy já měnila svůj život od základů, jsem byla vděčná za vše, co mi pomohlo podívat se na celou situaci v hlubším a spirituálnějším kontextu, přináším právě toto povzbudivé pohlazení na duši i vám, kteří ho nyní potřebujete.

Ráda bych, abyste věděli, že ta tíha rozhodnutí něco v životě změnit, nepostihla jen vás. Nebojte se vzít věci v životě do svých rukou, protože teprve potom to začne být ta správná jízda. Při ní zjistíte, že spoustu překážek si před sebe zcela zbytečně stavíte sami, a tudíž jste to zase a jen vy, kdo je může z vašeho života odstranit.

Budu velmi potěšena, pokud má kniha udělá radost třeba právě vám, protože v tu chvíli splní svůj účel, pro nějž byla napsána.


Dodáváme sílu také ostatním, kteří, světě div se, mají mnohdy rovněž pochybnosti, strach a třeba i ztrácejí víru v život jakožto proces plný zázraků.


Jak kniha vznikala?

Když jsem už poněkolikáté byla doma s nějakým tím "moribundem", a tentokrát už to přestala být legrace, protože mi hrozila operace, cítila jsem potřebu vypsat ze sebe vše, co mě dovedlo až do tohoto bodu. Všechny mé dosavadní životní zkušenosti, které pomohou všem, kteří se budou nacházet ve stejné situaci.

Sedla jsem a psala celý den, až byl večer. Stejně tomu bylo i den druhý a ještě několik dnů následujících.

A jak jsem tak seděla a psala, ukázalo se mi i řešení mnoha dosavadních otazníků a životních hádanek. Po všech těch letech jsem přišla na způsob, jak žít naplněný život. Přišlo to "Shůry"...jinak si to neumím vysvětlit.

Psala jsem jedno písmeno za druhým, potom celá slova a věty a vše v životě mi začalo dávat větší smysl. Začala jsem poznávat své skutečné já a uvědomila jsem si, že jsem konečně přišla na to, jak prožít naplněný život v radosti a porozumění.

Kniha Když duše promlouvá je v podstatě odrazem celého mého života od jeho počátku až po den, kdy jsem ji dopsala. Zrcadlí se v ní všechny úspěchy a radosti, ale i nezdary, bolesti a starosti. Jsou v ní zkušenosti, které jsem mnohdy nabyla dost bolestivě, ale těší mě, že se o to všechno mohu s vámi nyní podělit a ukázat vám, že i když něco nevypadá vždy na první pohled nejlépe, je v tom možná více naděje na lepší časy, než si jste v danou chvíli schopni a ochotni připustit.