Články

 

Když jsme před nějakým časem pozorovali večer hvězdy a stali se jedněmi z mnoha, kteří se chtějí potěšit pohledem na meteorický roj Perseidy, pocítila jsem v sobě něco, co už jsem dlouho nezažila a vlastně, kdo ví, jestli v tomto měřítku vůbec kdy ano.

Pokud jste si mysleli, že můžete druhého předělat a změnit, honem rychle tuto myšlenku opusťte. Vaše konání vycházející právě z tohoto přesvědčení má původ v egu a v životě víc ubližuje, než pomáhá. Je dost možné, že se vám to na chvíli podaří, ale stejně to nebude změna trvalá, protože její původ bude ve vás, nikoliv v dané osobě. Půjde...

Hranice mezi přijetím toho, co se nám v životě děje a rezignací nad ním, je velmi tenká a myslím, že nejsem rozhodně sama, kdo občas nad tímto rozlišením pociťuje ve svém životě bezradnost a má problém najít tu správnou mez.

Už od dětství je nám vštěpováno, že život není jednoduchý, a slýcháme pak různé věty typu "Však počkej, ještě uvidíš...život není peříčko...život je boj..." Podobná slovní spojení se obecně poměrně dost vžila a mnoho lidí si nejspíš ani neuvědomuje, že používáním takových "zaklínadel" skutečně předurčuje svůj život k věčnému boji.

Články můžete nalézt i na webových stránkách Cest k sobě.